Nasz zespół tworzą ludzie z pasją do pracy ze zwierzętami. Kochamy to co robimy


Estera Zawłocka-Hutny

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2009 rok). Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w studenckim kole naukowym, gdzie prezentowała prace z dziedziny kardiologii i onkologii. W roku 2008 odbyła staż w onkologicznym centrum referencyjnym w Holandii (DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Terneuzen) i na Słowenii (Animal Hospital Postojna). Po ukończeniu studiów odbyła roczny staż w centrum referencyjnym DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen w Holandii pod opieką doktora Johana de Vos, gdzie pogłębiała swoją wiedzę w dziedziny onkologii weterynaryjnej, a szczególnie chemioterapii i radioterapii weterynaryjnej. W roku 2011 odbyła staż w Queen Mother Hospital for Animals w Londynie pod opieką doktor Any Lara, specjalisty onkologii weterynaryjnej. W 2014 roku rozpoczęła pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, gdzie zajmowała się głównie onkologią weterynaryjną. W roku 2015 odbyła staż w klinice Tierklinik Hofheim w Niemczech pod opieką doktora Martina Kesslera oraz doktora Markusa Tassani-Prell, gdzie pogłębiała wiedzę z zakresu radioterapii oraz diagnostyki obrazowej chorób nowotworowych, oraz aktywnie uczestniczyła w zabiegach chirurgicznych pacjentów onkologicznych. W roku 2016 rozpoczęła pracę w Vetspec – Centrum Zdrowia Małych Zwierząt, gdzie zajmuje się chorobami wewnętrznymi psów i kotów, onkologią medyczną, radioonkologią, oraz diagnostyką obrazową.

Uczestniczka licznych konferencji zagranicznych o tematyce internistycznej i onkologicznej (ECVIM Congress, ESVONC Congress, Oncologisch Treffen). Autorka publikacji o tematyce onkologicznej oraz współautorka licznych prac z chorób wewnętrznych psów i kotów. Wykładowca na specjalizacji z chirurgii weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu („Terapia adiuwantowa w przebiegu chorób nowotworowych”).

Jej zainteresowania zawodowe to: onkologia kliniczna, radioterapia, choroby wewnętrzne oraz intensywna terapia.

Prywatnie mama dwóch dziewczynek (Asi i Eli) oraz właścicielka 4 kotów (Bigos, Milka, Oreo, Ptyś) i psa Kluski. W wolnych chwilach lubi pracować w ogrodzie, szydełkować, czytać książki oraz spędzać czas ze swoją rodziną.


Bartłomiej Hutny

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2009 rok). Podczas studiów aktywnie uczestniczył w działalności studenckiego koła naukowego. W 2008 roku odbył staż w Animal Hospital w Postojnie (Słowenia), gdzie pod opieką prof. Janoša Butinara uczył się chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej. W roku 2009 pracował w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Częstochowie. W tym samy roku wyjechał na roczny staż do Holandii (DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Terneuzen), gdzie pod opieką doktora Johana de Vos i doktor Lotte van Kuijk uczył się chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej asystując podczas zabiegów. W roku 2010 odbył szkolenie na Słowenii z chirurgii nagłych przypadków (Animal Hospital Postojna). W tym samym roku odbył staż u doktora Martina Kesslera w Tierklinik Hofheim (Niemcy), gdzie uczył się chirurgii rekonstrukcyjnej. W 2010 roku rozpoczął pracę w The Mote Park Veterinary Group w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje do dziś, jako lekarz internista i chirurg. Oprócz tego zajmuje się również medycyną psów sportowych. W 2016 roku odbył kurs dla zaawansowanych z zakresu chirurgii klatki piersiowej. Założyciel Vetspec – Centrum Zdrowia Małych Zwierząt, gdzie zajmuje się głównie chirurgią.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń zagranicznych z zakresu onkologii i chirurgii weterynaryjnej (ESVONC Congress, Oncologisch Treffen, Winter Surgical Seminar Postojna, CPD VRCC).

Jego zainteresowania zawodowe to: chirurgia miękka, onkologiczna, rekonstrukcyjna oraz chirurgia klatki piersiowej.

Prywatnie tata dwóch dziewczynek (Asia i Ela) oraz właściciel 4 adoptowanych kotów (Bigu, Oreo, Milka, Ptyś) i psa rasy corgi – Kluski. W wolnych chwilach, których nie ma zbyt wiele, lubi wędkować, strzelać na strzelnicy oraz odbywać piesze i rowerowe wyprawy z dziećmi.


Pola Borusewicz

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. W czasie studiów odbyła 3 miesięczny staż w pracowni ultrasonografii i radiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Weterynaryjnym i Farmaceutycznym w Brnie (Czechy). Po uzyskaniu tytułu lekarza weterynarii kontynuowała naukę jako uczestnik studiów doktorskich na wydziale macierzystym. W 2018 r uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych, broniąc rozprawy doktorskiej pt.: „Zastosowanie wysokopolowego rezonansu magnetycznego w diagnostyce zmian rozrostowych miąższu wątroby u psów”. Po ukończeniu studiów doktoranckich podjęła pracę jako adiunkt w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Klinika Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu, gdzie łączyła pracę kliniczną z obowiązkami dydaktycznymi. Odbyła kilkumiesięczne staże zagraniczne w renomowanych europejskich klinikach (Department of Equine and Small Animal Medicine, Helsinki, Finlandia; The Queen’s Veterinary School Hospital, Cambridge, Wielka Brytania), gdzie miała okazję uczyć się i współpracować z najbardziej uznanymi autorytetami z zakresu gastroenterologii weterynaryjnej m.in. prof. Thomasem Spillmannem, prof. Penny Watson, prof. Nickiem Bexfieldem. Od roku 2021 r jest związana z Przychodnią Vetspec w Groblicach, gdzie konsultuję pacjentów internistycznych.

Jej głównymi zainteresowaniami są choroby wątroby i trzustki oraz żołądka i jelit. Wykonuje również badanie ultrasonograficzne oraz endoskopowe układu pokarmowego i oddechowego. Zarówno jako uczestnik, jak i prelegent uczestniczyła w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach w tym wielokrotnie ECVIM Congress, WSAVA Congress, EVDI Congress. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz doniesień na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także wykładowcą na konferencjach dla studentów i lekarzy praktyków oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) i Society of Comparative Hepatology (SCH).


Izabela Herman

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W trakcie studiów odbyła roczny staż w całodobowej klinice Hospital Veterinario da Maia w Portugalii. Od początku swojej kariery zawodowej związana z przychodnią Vetspec, gdzie łączy swoje dwie pasje – chirurgię i onkologię. Na co dzień przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej oraz sprawuje kompleksową opiekę nad pacjentami onkologicznymi. Jest współautorką artykułów naukowych z zakresu onkologii oraz chirurgii psów i kotów. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w krajowych i zagranicznych konferencjach i warsztatach (Oncologisch Treffen, ECVS Congress, ESAVS). Aktualnie jest w trakcie szkolenia certyfikacyjnego z chirurgii miękkiej oraz specjalizacji z chirurgii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ). Prywatnie miłośniczka psów, muzyki filmowej i aktywności fizycznej.


Hlib Bryskin

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jeszcze jako student zaczął przejawiać zainteresowanie oraz zgłębiać swoją wiedzę z dziedziny onkologii weterynaryjnej. Uczestniczy w szkoleniach onkologicznych oraz jest członkiem ESVONC (European Society of Veterinary Oncology). Od 2020 roku konsultuje w naszej przychodni pacjentów onkologicznych, prowadzi leczenie farmakologiczne oraz kwalifikuje pacjentów do zabiegów chirurgicznych. Szczególne zainteresowanie przejawia w zastosowaniu diagnostyki obrazowej w onkologii (USG, RTG oraz TK).


Piotr Sawicki


Natalia Sawczuk

Od 2020 roku zdobywa wiedzę praktyczną w Vetspec. W 2021 roku ukończyła kurs “Asystent lekarza weterynarii”. Od tego czasu podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach (ESVONC, ONCOlogisch Treffen) oraz licznych webinarach dla asystentów. Interesuje się i intensywnie rozwija w anestezjologii psów i kotów oraz leczeniu bólu przewlekłego. W związku z tym uczestniczy w szkoleniach tematycznych (MasterVet – Anestezjologia małych zwierząt) oraz stale poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach.

Prywatnie jest mamą dwóch kotów – Budynia i Lei.

W wolnym czasie uczy się angielskiego, gra w tenisa oraz czyta książki.


Aleksandra Kozaczuk

Od 2020 roku pracuje jako asystent lekarza weterynarii. Realizuje swoje marzeni dotyczące zarówno opieki medycznej oraz behawioryzmu zwierząt. W codziennej pracy zajmuje się asystą anestezjologiczną przy zabiegach chirurgicznych, opiekuje się pacjentami pozostawionymi w szpitalu oraz pomaga podczas wizyt. Szczególnie bliska jej sercu jest diagnostyka laboratoryjna, dlatego bierze udział w szkoleniach z zakresu parazytologii i hematologii.

Prywatnie jest opiekunką trzech psotliwych psiaków: Belli, Kimi i Rojbka. Lubi spotkania towarzyskie oraz literaturę.


Angelika Gałkiewicz

Jest zoodietetyczką i techniczką weterynarii. Jej przygoda z dietetyką zwierząt rozpoczęła się w 2016 roku. Od tamtej pory ukończyła liczne kursy żywienia – także pacjentów z chorobami nerek czy enteropatiami. Wkrótce do jej portfolio dołączyły studia dietetyczne zakończone dyplomem MEN. Współpracuje na stałe ze specjalistyczną przychodnią onkologiczną Vetspec. Pacjenci onkologiczni oraz wsparcie dietetyczne w chorobach nowotworowych zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Prywatnie jest opiekunką cudownej bokserki Kornelii, uwielbia języki obce, pływanie na SUP oraz mantrailing.