Estera Zawłocka-Hutny

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2009 rok). Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w studenckim kole naukowym, gdzie prezentowała prace z dziedziny kardiologii i onkologii. W roku 2008 odbyła staż w onkologicznym centrum referencyjnym w Holandii (DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Terneuzen) i na Słowenii (Animal Hospital Postojna). Po ukończeniu studiów odbyła roczny staż w centrum referencyjnym DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen w Holandii pod opieką doktora Johana de Vos, gdzie pogłębiała swoją wiedzę w dziedziny onkologii weterynaryjnej, a szczególnie chemioterapii i radioterapii weterynaryjnej. W roku 2011 odbyła staż w Queen Mother Hospital for Animals w Londynie pod opieką doktor Any Lara, specjalisty onkologii weterynaryjnej. W 2014 roku rozpoczęła pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, gdzie zajmowała się głównie onkologią weterynaryjną. W roku 2015 odbyła staż w klinice Tierklinik Hofheim w Niemczech pod opieką doktora Martina Kesslera oraz doktora Markusa Tassani-Prell, gdzie pogłębiała wiedzę z zakresu radioterapii oraz diagnostyki obrazowej chorób nowotworowych, oraz aktywnie uczestniczyła w zabiegach chirurgicznych pacjentów onkologicznych. W roku 2016 rozpoczęła pracę w Vetspec – Centrum Zdrowia Małych Zwierząt, gdzie zajmuje się chorobami wewnętrznymi psów i kotów, onkologią medyczną, radioonkologią, oraz diagnostyką obrazową.

Uczestniczka licznych konferencji zagranicznych o tematyce internistycznej i onkologicznej (ECVIM Congress, ESVONC Congress, Oncologisch Treffen). Autorka publikacji o tematyce onkologicznej oraz współautorka licznych prac z chorób wewnętrznych psów i kotów. Wykładowca na specjalizacji z chirurgii weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu („Terapia adiuwantowa w przebiegu chorób nowotworowych”).

Jej zainteresowania zawodowe to: onkologia kliniczna, radioterapia, choroby wewnętrzne oraz intensywna terapia.

Prywatnie mama dwóch dziewczynek (Asi i Eli) oraz właścicielka dwóch kotów (Pan Kiciuś, Harry) adoptowanych w Wielkiej Brytanii. W wolnych chwilach lubi pracować w ogrodzie, czytać książki oraz spędzać czas ze swoją rodziną.


Bartłomiej Hutny

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2009 rok). Podczas studiów aktywnie uczestniczył w działalności studenckiego koła naukowego. W 2008 roku odbył staż w Animal Hospital w Postojnie (Słowenia), gdzie pod opieką prof. Janoša Butinara uczył się chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej. W roku 2009 pracował w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Częstochowie. W tym samy roku wyjechał na roczny staż do Holandii (DierenZiekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Terneuzen), gdzie pod opieką doktora Johana de Vos i doktor Lotte van Kuijk uczył się chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej asystując podczas zabiegów. W roku 2010 odbył szkolenie na Słowenii z chirurgii nagłych przypadków (Animal Hospital Postojna). W tym samym roku odbył staż u doktora Martina Kesslera w Tierklinik Hofheim (Niemcy), gdzie uczył się chirurgii rekonstrukcyjnej. W 2010 roku rozpoczął pracę w The Mote Park Veterinary Group w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje do dziś, jako lekarz internista i chirurg. Oprócz tego zajmuje się również medycyną psów sportowych. W 2016 roku odbył kurs dla zaawansowanych z zakresu chirurgii klatki piersiowej. Założyciel Vetspec – Centrum Zdrowia Małych Zwierząt, gdzie zajmuje się głównie chirurgią.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń zagranicznych z zakresu onkologii i chirurgii weterynaryjnej (ESVONC Congress, Oncologisch Treffen, Winter Surgical Seminar Postojna, CPD VRCC).

Jego zainteresowania zawodowe to: chirurgia miękka, onkologiczna, rekonstrukcyjna oraz chirurgia klatki piersiowej.

Prywatnie tata dwóch dziewczynek (Asia i Ela) oraz właściciel dwóch adoptowanych kotów z Wielkiej Brytanii (Pan Kiciuś i Harry). W wolnych chwilach, których nie ma zbyt wiele, lubi wędkować oraz odbywać piesze i rowerowe wyprawy z dziećmi.